Przejdź do strony Generali

Generali zgłoszenie szkody komunikacyjnej

generali zgłoszenie szkody komunikacyjnej - co należy wiedzieć

Generali proponuje swoim klientom kilka sposobów zgłaszania szkody. Jeszcze na miejscu wypadku szkodę można zgłosić telefonicznie pod nr 913 913 913. Infolinia czynna jest w godzinach 8-18 od poniedziałku do piątku.

Innym sposobem umożliwiającym zgłoszenie jest formularz internetowy. Za jego pomocą można także przesłać wszystkie potrzebne dokumenty. W formularzu zadawane są precyzyjne pytania dotyczące zarówno poszkodowanego, jak i sprawcy wypadku. Należy także uzupełnić dane samochodów. Według informacji ubezpieczyciela jego wypełnienie zajmuje 15 minut.

Ubezpieczyciel umożliwia także kontakt przez e-mail. Można w ten monitorować postępy w sprawie, a także kierować pytania. Wiadomości należy wysłać pod adres [email protected], w tytule wiadomości wpisując numer szkody

Potrzebne dokumenty

Przy zgłoszeniu każdej szkody potrzebny jest komplet dokumentów. Generali wymaga tylko takich, które umożliwiają identyfikację uczestników, samochodów, a także ustalić wszystkie okoliczności ważne dla wysokości odszkodowania. Są to takie dokumenty jak:

  • dowód rejestracyjny samochodu poszkodowanego

  • kopie dowodów osobistych uczestników zdarzenia

  • oświadczenie sprawcy

Przy zgłaszaniu warto jeszcze dołączyć dokładny opis sytuacji. Przydatne są także zdjęcia z miejsca wypadku, które dokładnie wskazują na rozmiar szkód. To pozwoli na wypłatę właściwej kwoty odszkodowania.

Przy pierwszym kontakcie z Generali nie zapomnij podać także takich danych jak:

  • swoje imię i nazwisko

  • dane sprawcy

  • numer polisy sprawcy

Ważne wskazówki

Co zrobić w przypadku, gdy sprawca nie chce podpisać oświadczenia, nie przyznaje się do winy, albo zbiegł z miejsca wypadku? Wówczas konieczne jest wezwanie policji. Trzeba to też zrobić w przypadku, gdy podejrzewasz przestępstwo, albo na miejscu musiała zjawić się karetka.

Policjanci zbierają dane, rozmawiają ze świadkami, a na końcu powstaje notatka policyjna. Dokument ten powinieneś dołączyć do swojego zgłoszenia szkody. Jest on w pełni uznawany przez Generali, ponieważ zawiera wszystkie ważne informacje, a także wskazuje na sprawcę.

Pamiętaj też, że przy zgłoszeniu możesz również poprosić o dodatkowe usługi. Są to:

  • holowanie pojazdu niejezdnego

  • samochód zastępczy

Koszta sprowadzenia pojazdów pokrywane są przez ubezpieczyciela.

Średnia ocena: 5.00

Czytaj także