Przejdź do strony Generali

Generali zgłoszenie szkody komunikacyjnej

generali zgłoszenie szkody komunikacyjnej - co należy wiedzieć

Generali proponuje swoim klientom kilka sposobów zgłaszania szkody. Jeszcze na miejscu wypadku szkodę można zgłosić telefonicznie pod nr 913 913 913. Infolinia czynna jest w godzinach 8-18 od poniedziałku do piątku.

Innym sposobem umożliwiającym zgłoszenie jest formularz internetowy. Za jego pomocą można także przesłać wszystkie potrzebne dokumenty. W formularzu zadawane są precyzyjne pytania dotyczące zarówno poszkodowanego, jak i sprawcy wypadku. Należy także uzupełnić dane samochodów. Według informacji ubezpieczyciela jego wypełnienie zajmuje 15 minut.

Ubezpieczyciel umożliwia także kontakt przez e-mail. Można w ten monitorować postępy w sprawie, a także kierować pytania. Wiadomości należy wysłać pod adres [email protected], w tytule wiadomości wpisując numer szkody

Potrzebne dokumenty

Przy zgłoszeniu każdej szkody potrzebny jest komplet dokumentów. Generali wymaga tylko takich, które umożliwiają identyfikację uczestników, samochodów, a także ustalić wszystkie okoliczności ważne dla wysokości odszkodowania. Są to takie dokumenty jak:

  • dowód rejestracyjny samochodu poszkodowanego

  • kopie dowodów osobistych uczestników zdarzenia

  • oświadczenie sprawcy

Przy zgłaszaniu warto jeszcze dołączyć dokładny opis sytuacji. Przydatne są także zdjęcia z miejsca wypadku, które dokładnie wskazują na rozmiar szkód. To pozwoli na wypłatę właściwej kwoty odszkodowania.

Przy pierwszym kontakcie z Generali nie zapomnij podać także takich danych jak:

  • swoje imię i nazwisko

  • dane sprawcy

  • numer polisy sprawcy

Ważne wskazówki

Co zrobić w przypadku, gdy sprawca nie chce podpisać oświadczenia, nie przyznaje się do winy, albo zbiegł z miejsca wypadku? Wówczas konieczne jest wezwanie policji. Trzeba to też zrobić w przypadku, gdy podejrzewasz przestępstwo, albo na miejscu musiała zjawić się karetka.

Policjanci zbierają dane, rozmawiają ze świadkami, a na końcu powstaje notatka policyjna. Dokument ten powinieneś dołączyć do swojego zgłoszenia szkody. Jest on w pełni uznawany przez Generali, ponieważ zawiera wszystkie ważne informacje, a także wskazuje na sprawcę.

Pamiętaj też, że przy zgłoszeniu możesz również poprosić o dodatkowe usługi. Są to:

  • holowanie pojazdu niejezdnego

  • samochód zastępczy

Koszta sprowadzenia pojazdów pokrywane są przez ubezpieczyciela.

Średnia ocena: 4.43

Czytaj także

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej. Ogólne porady

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej, to rzecz od której powinien zacząć każdy poszkodowany kierowca. Powinien on jak najszybciej zgłosić szkodę, która dotyczyła jego bezpośrednio lub miała miejsce z jego udziałem.

AXA zgłoszenie szkody komunikacyjnej

AXA zgłoszenie szkody komunikacyjnej - dowiedz się, co zrobić, by zgłosić szkodę w samochodzie, jakich dokumentów potrzebujesz i o czym pamiętać.