Przejdź do strony Generali

Zgłoszenie szkody Generali Uszczerbek na zdrowiu

Zgłoszenie szkody generali najważniejsze informacje

Podczas wypadku ucierpiał nie tylko Twój samochód? Sam również doznałeś uszczerbku i musiałeś podjąć leczenie? Taką szkodę również możesz zgłosić w Generali. Wedle wskazówek ubezpieczyciela masz na to 7 dni od wypadku.

Jak zgłosić szkodę

Zgłoszenie szkody w Generali bardzo proste — nie ma tu konieczności osobistej wizyty w oddziale. Jest to ważne w przypadku osób z poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Jedną z nich jest zgłoszenie się na infolinię pod nr 913 913 913. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18.

Jeżeli zależy Ci na całodobowym zgłoszeniu, wybierz internetowy formularz zgłoszeniowy. Znajduje się on na stronie ubezpieczyciela, a jego wypełnienie zajmuje 15 minut. Z Generali można kontaktować się także e-mailowo wysyłając wiadomość na adres [email protected].

Potrzebne dokumenty

Na początku musisz przygotować podstawowe dane dotyczące wypadku:

  • dane osobowe uczestników wypadku

  • oświadczenie sprawcy lub informacje policyjne

W formularzu lub w rozmowie telefonicznej warto także opisać, jak doszło do wypadku, oraz jakie masz obrażenia. Konieczna jest także dokumentacja medyczna:

  • wyniki badań

  • dokumentacja pierwszej pomocy

  • karta informacyjna po wypisie ze szpitala

  • diagnozy i zalecenia lekarskie

Do dokumentacji musisz także załączyć zgodę na zwolnienie lekarzy z tajemnicy lekarskiej. Dzięki temu ubezpieczyciel będzie miał dostęp do Twojej dokumentacji w szpitalu czy przychodni.

Nie powinieneś też zapomnieć o dokumentach, które potwierdzają tożsamość sprawcy, oraz jego winę:

  • imię, nazwisko i adres sprawcy

  • dane samochodu

  • numer polisy sprawcy

Dodatkowe informacje

Nie musisz całej dokumentacji medycznej przekazywać od razu. Niekiedy ustalenie wszystkich obrażeń, a następnie leczenie trwa bardzo długo. Dlatego dokumenty można dostarczyć już przy pierwszej diagnozie. W miarę postępów leczenia można starać się o dalsze świadczenia. Nie zawsze musi to być odszkodowanie, ale także renta, czy zwrot kosztów leczenia. Poszkodowany ma także prawo do zadośćuczynienia.

Średnia ocena: 4.40

Czytaj także

Odwołanie od decyzji Aviva SA Uszczerbek na zdrowiu

Osoby, które doznały uszczerbku na zdrowiu mogą napisać odwołanie od decyzji aviva jeśli mieli wykupioną polisę w tym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wypłata należnego odszkodowania nie musi oznaczać dla poszkodowanego niskiej kwoty.

Jak uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

W razie wystąpienia zdarzenia skutkującego wystąpieniem szkody, takiego jak wypadek komunikacyjny, wypadek w rolnictwie czy wypadek przy pracy, poszkodowany może zwrócić się do zakładu ubezpieczeń o odszkodowanie. Jakiego rodzaju świadczenia i w jakiej wysokości mogą nam w związku z powyższym przysługiwać?