Przejdź do strony Proama

Proama zgłoszenie szkody osobowej

Proama zgłoszenie szkody osobowej

W Proama szkodę możesz zgłosić na kilka prostych sposobów. Nie jest tu konieczne osobiste spotkanie w siedzibie firmy. Wystarczy jedynie, że skontaktujesz się z infolinią pod numer 815 815 815. Konsultanci pracują od 8 do 18 od poniedziałku do piątku.

Szkodę możesz zgłosić także poprzez formularz internetowy. Podajesz tu jedynie najważniejsze dane dotyczące zdarzenia, obrażeń, a także sprawcy. Przy tej metodzie możesz także od razu dołączyć dokumentację.

Dokumenty w wersji papierowej możesz także przesłać na adres:

Proama

ul. Szeligowskiego 6

20-883 Lublin

Wymagane dokumenty

Podczas zgłaszania szkody musisz podać następujące dane:

  • imię i nazwisko

  • adres

  • pesel

  • numer telefonu

Każdy poszkodowany po zgłoszeniu szkody w Proama otrzymuje e-mailem listę dokumentów. Najczęściej znajdują się na niej:

  • dokumentacja medyczna, np.: wypis ze szpitala

  • dokumentacja potwierdzająca okoliczności wydarzenia, np.: notatka policyjna

  • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Są to podstawowe dokumenty, które pozwalają na ustalenie odpowiedzialności Towarzystwa. Dzięki temu także otrzymasz odszkodowanie szybciej i precyzyjniej oszacowane.

Cenne wskazówki

Poszkodowani bardzo nie mogą samodzielnie monitorować sprawy. Wynika to przede wszystkim ze stanu zdrowia lub sposobu leczenia. Dlatego możesz wystawić upoważnienie do uzyskiwania informacji. Może to być dowolna, bliska Tobie osoba, która dopełni wszelkich formalności za Ciebie. Wystarczy jedynie, że podpisane odręcznie pismo prześlesz na adres e-mail [email protected]. Dokument możesz przesłać także pocztą tradycyjną.

Średnia ocena: 5.00

Czytaj także

Zgłoszenie szkody. Od czego zacząć?

Zgłoszenie szkody, nawet w przypadku stłuczki zawsze jest przyczyną wielkiego stresu. Poszkodowany dość szybko musi opanować sytuację, pomóc innym, a także ocenić straty.

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej. Ogólne porady

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej, to rzecz od której powinien zacząć każdy poszkodowany kierowca. Powinien on jak najszybciej zgłosić szkodę, która dotyczyła jego bezpośrednio lub miała miejsce z jego udziałem.