Przejdź do strony MTU

MTU zgłoszenie szkody na pojeździe

MTU zgłoszenie szkody komunikacyjnej

Jak zgłosić szkodę w MTU po wypadku samochodowym? Nie jest to trudne. Podstawowym sposobem jest przesłanie danych przez formularz zgłoszenia szkody na stronie ubezpieczyciela. Wystarczy podać jedynie swoje dane, a także najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia i uszkodzeń.

Szkodę możesz zgłosić także telefonicznie pod numer 58 555 62 22. Konsultanci nie tylko przyjmą zgłoszenie, ale także poinformują Cię o dalszych krokach i dokumentach, jakie musisz przekazać.

Całą konieczną dokumentację należy przesłać na adres:

STU ERGO Hestia SA

BLS-Likwidacja

ul. Hestii 1, 81-731 Sopot


Potrzebne dokumenty

MTU nie wymaga dużej ilości dokumentów. Najważniejsze są takie dane jak:

  • Twoje imię, nazwisko i adres

  • Dane sprawcy

  • Numer polisy sprawcy

Są to podstawowe dane, które uzupełniasz w formularzu lub podajesz konsultantowi. To jednak nie wystarczy, aby ustalić wszystkie ważne okoliczności. Do tego potrzebne są następujące dokumenty:

  • oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna

  • dowód rejestracyjny uszkodzonego samochodu

  • prawo jazdy poszkodowanego

Cenne wskazówki

MTU ułatwia poszkodowanym staranie się o dodatkowe odszkodowanie w momencie, gdy samochód jest poważnie uszkodzony. Mowa tu o zgłoszeniu roszczenia z tytułu rynkowej utraty jego wartości.

Po wypadku każdy samochód, nawet już naprawiony, jest mniej wart, niż przed wypadkiem. W związku z tym każdy w ten sposób poszkodowany może starać się o dodatkowe odszkodowanie. Jest ono naliczane na podstawie wartości samochodu przed wypadkiem i po wypadku. Aby starać się o to świadczenie, należy złożyć oddzielny wniosek.

Średnia ocena: 4.00

Czytaj także

Allianz zgłoszenie szkody na pojeździe

Allianz Zgłoszenie szkody na pojeździe. Przeczytaj na co zwrócić uwagę oraz jakie dokumenty są wymagane. Złóż wniosek przez formularz, telefonicznie, email.

Warta zgłoszenie szkody na pojeździe

Warta zgłoszenie szkody na pojeździe. Sprawdź, jak możesz zgłosić szkodę, jakie informacje musisz posiadać oraz jakie dokumenty będą niezbędne.

MTU zgłoszenie szkody na osobie

MTU zgłoszenie szkody na osobie. Co zrobić, gdy w wyniku wypadku odniesiesz uszczerbek na zdrowiu? Sprawdź, jak zgłosić szkodę, co dostarczyć i co należy wiedzieć

MTU zgłoszenie szkody na mieniu

MTU zgłoszenie szkody na mieniu. Co zrobić, gdy dojdzie do szkody w mieszkaniu? Jakie złożyć dokumenty? Gdzie i jak się zgłosić? Poznaj naważniejsze informacje.