Przejdź do strony MTU

MTU zgłoszenie szkody na mieniu

MTU zgłoszenie szkody w budynku

Jak można zgłosić szkodę w MTU? Ten ubezpieczyciel proponuje właściwie dwie podstawowe formy zgłoszenia szkody.

Jedną z nich jest formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Towarzystwa Ubezpieczeniowego. W nim uzupełniasz podstawowe informacje, takie jak Twoje dane, czy opis zdarzenia. Popularnym sposobem jest także zgłaszanie szkody przez telefon. Infolinia MTU działa pod numerem 58 555 62 22. Konsultant pyta o najważniejsze dane oraz okoliczności zdarzenia. Może również zapytać o dodatkowe usługi, jeżeli wchodzą w skład polisy.

Po rozmowie dokumenty należy dostarczyć kosztorysantowi lub przesłać na adres:

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń

ERGO Hestia S.A.

Ul. Hestii 1

81-731 Sopot

Potrzebne dokumenty

Pomimo iż szkody w budynkach najczęściej są poważne, MTU nie wymaga zbyt wielu dokumentów. W tym przypadku najważniejsze są dane przekazywane konsultantowi lub za pośrednictwem formularza:

  • Twoje dane

  • dane sprawcy

  • numer polisy OC sprawcy

  • okoliczności i miejsce zdarzenia

Same informacje niestety nie wystarczą. Musisz także przekazać dokumenty. Potwierdzają one okoliczności zdarzenia, a także jednoznacznie wskazuję sprawcę. To ważne, ponieważ pozwala to na ustalenie odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Zatem do zgłoszenia dołącz oświadczenie sprawcy lub notatkę sporządzoną przez policję. Dzięki temu ubezpieczyciel dokładnie poznaje okoliczności wyrządzenia szkody. Dowiaduje się także, kto jest sprawcą szkody.

Inne informacje pozwalają ustalić, czy mieszkanie jest ubezpieczone i jakie były straty:

  • prawo własności nieruchomości

  • dokumenty potwierdzające poniesione wydatki, np.: faktury wystawione przez firmę budowlaną.

  • oświadczenie straży pożarnej lub administratora budynku

Cenne informacje

W MTU możesz zgłosić szkodę — nawet majątkową - w ramach BLS. Co to znaczy? Możesz zgłosić szkodę w MTU, jeżeli jesteś jej klientem. Wówczas nie ma znaczenia, w jakim Towarzystwie sprawca posiada polisę. To właśnie MTU przekazuje sprawę ubezpieczycielowi sprawcy szkody, a następnie nadzoruje cały proces likwidacji. Nie musisz więc sam brać udziału w dochodzeniu odszkodowania.

Średnia ocena: 4.75

Czytaj także

Zgłoszenie szkody. Od czego zacząć?

Zgłoszenie szkody, nawet w przypadku stłuczki zawsze jest przyczyną wielkiego stresu. Poszkodowany dość szybko musi opanować sytuację, pomóc innym, a także ocenić straty.

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej. Ogólne porady

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej, to rzecz od której powinien zacząć każdy poszkodowany kierowca. Powinien on jak najszybciej zgłosić szkodę, która dotyczyła jego bezpośrednio lub miała miejsce z jego udziałem.

MTU zgłoszenie szkody na pojeździe

MTU zgłoszenie szkody na pojeździe. Jak zgłosić szkodę i jakie należy dostarczyć dokumenty? Uzyskaj dodatkową wiedzę i staraj się o odszkodowanie.

MTU zgłoszenie szkody na osobie

MTU zgłoszenie szkody na osobie. Co zrobić, gdy w wyniku wypadku odniesiesz uszczerbek na zdrowiu? Sprawdź, jak zgłosić szkodę, co dostarczyć i co należy wiedzieć