Przejdź do strony Aviva

TU AVIVA najszybsze zgłoszenie szkody na pojeździe

aviva zgłoszenie szkody

Szkodę w pojeździe możesz przede wszystkim zgłosić telefonicznie pod numerem infolinii
+48 22 557 44 44 oraz drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość wraz z załącznikami pod adres: [email protected]. Z pewnością będą to najwygodniejsze formy kontaktu. Szkodę w pojeździe można również zgłosić przez formularz na stronie internetowej, w dowolnej placówce firmy oraz drogą listowną na adres siedziby:

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA

Dział Likwidacji Szkód Komunikacyjnych

ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa

Aviva zgłoszenie szkody Jakich dokumentów potrzebujesz?

Aby zlikwidować szkodę w pojeździe, musisz dysponować konkretnym zestawem dokumentów. W przypadku, gdy podczas zgłaszania szkody nie posiadasz ich wszystkich – możesz je dosłać później.

Najważniejszymi dokumentami i informacjami są:

  • dane ubezpieczenia OC sprawcy kolizji (numer polisy OC, dane towarzystwa);
  • dowód rejestracyjny pojazdu poszkodowanego;
  • dokument potwierdzający tożsamość;
  • oświadczenie sprawcy zdarzenia lub notatka policyjna;
  • szczegółowy opis przebiegu zdarzenia;
  • przydatne będą również wszelkie fotografie z miejsca zdarzenia, szczególnie uszkodzonych części pojazdu;
  • możesz podać również numer rachunku, na który ma zostać przelana kwota odszkodowania.

Cenne wskazówki

Jeżeli Ty oraz sprawca nie posiadacie druku oświadczenia o zdarzeniu, możesz spisać go ręcznie na kartce. Pamiętaj, aby czytelnie zawrzeć wszystkie dane zarówno swoje, jak i sprawcy oraz szczegółowo opisać przebieg zdarzenia. Nie musisz zgłaszać szkody od razu, masz to aż 3 lata. Jednak zwlekanie z powiadomieniem może wiązać z się ze sporymi trudnościami, szczególnie podczas analizy zdarzenia przez ubezpieczyciela.

Może zdarzyć się, że sprawca zdarzenia nie posiadał ważnej polisy OC. Postępowanie w takim przypadku będzie bardzo podobne. Pamiętaj tylko o jednej rzeczy – sprawca zdarzenia musi być zidentyfikowany. W takim przypadku musisz zgromadzić kompletną dokumentację, wymaganą do zgłoszenia szkody na pojeździe.

Różnica polega na tym, że całą sprawę zgłaszasz do dowolnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a żaden z nich nie może odmówić takiego zgłoszenia. Wypłatą świadczeń w takich przypadkach zajmuje się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Pamiętaj, że w przypadku kolizji, UFG nie wypłaci odszkodowania jeżeli sprawca nie został zidentyfikowany (np. uciekł z miejsca zdarzenia).

Średnia ocena: 5.00

Czytaj także

Allianz zgłoszenie szkody na pojeździe

Allianz Zgłoszenie szkody na pojeździe. Przeczytaj na co zwrócić uwagę oraz jakie dokumenty są wymagane. Złóż wniosek przez formularz, telefonicznie, email.

Warta zgłoszenie szkody na pojeździe

Warta zgłoszenie szkody na pojeździe. Sprawdź, jak możesz zgłosić szkodę, jakie informacje musisz posiadać oraz jakie dokumenty będą niezbędne.

Odwołanie od decyzji Aviva SA Uszczerbek na zdrowiu

Osoby, które doznały uszczerbku na zdrowiu mogą napisać odwołanie od decyzji aviva jeśli mieli wykupioną polisę w tym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wypłata należnego odszkodowania nie musi oznaczać dla poszkodowanego niskiej kwoty.

Zgłoszenie szkody Aviva - najważniejsze informacje

Po wypadku poszkodowany może starać się o odszkodowanie. By to było możliwe, konieczne jest zgłoszenie szkody np: do Aviva. Ubezpieczyciel ten proponuje kilka sposobów zgłoszenia. Jak tego dokonać? Jakie dokumenty są potrzebne? Co dzieje się dalej?