Przejdź do strony Proama

Proama zgłoszenie szkody w pojeździe

Proama zgłoszenie szkody - wypadek samochodowy

Każdemu poszkodowanemu zależy na jak najszybszym zgłoszeniu szkody. To bowiem jest podstawą do szybkiej wypłaty odszkodowania. Dlatego w tym Towarzystwie Ubezpieczeniowym możesz zgłosić szkodę jeszcze na miejscu wypadku. Wystarczy, że skontaktujesz się z infolinią pod numer 815 815 815. Konsultanci pracują od 8 do 18 od poniedziałku do piątku.

Informację na temat wypadku możesz również zgłosić na stronie internetowej. Wystarczy, że podasz najważniejsze dane na temat zdarzenia. Przy tej metodzie możesz także od razu dołączyć dokumentację.

Dokumenty w wersji papierowej możesz także przesłać na adres:

Proama

ul. Szeligowskiego 6

20-883 Lublin

Wymagane dokumenty

Po zgłoszeniu szkody otrzymasz listę potrzebnych dokumentów. Najczęściej są to:

  • numer polisy sprawcy

  • dowód osobisty,

  • prawo jazdy — jeżeli do szkody doszło podczas jazdy

  • dowód rejestracyjny pojazdu,

  • oświadczenie sprawcy lub protokół Policji

Są to podstawowe dokumenty, które pozwalają na ustalenie odpowiedzialności Towarzystwa. Dzięki temu także otrzymasz odszkodowanie szybciej i precyzyjniej oszacowane.

Dodatkowe informacje

Przy pierwszym kontakcie z ubezpieczycielem możesz nie tylko zgłosić szkodę. Wielu kierowców wysuwa też dodatkowe roszczenia lub prosi o inne usługi. Może się tak stać w przypadku, gdy policja zabiera dowód rejestracyjny. To oznacza, że nie możesz nim odjechać z miejsca wypadku i musisz wezwać lawetę. Warto to zgłosić ubezpieczycielowi, który współpracuje z firmami oferującymi holowanie. Podobnie jest w przypadku auta zastępczego. Ten również jest dostarczany przez ubezpieczyciela, a koszta są pokrywane z OC sprawcy.

Średnia ocena: 5.00

Czytaj także

Allianz zgłoszenie szkody na pojeździe

Allianz Zgłoszenie szkody na pojeździe. Przeczytaj na co zwrócić uwagę oraz jakie dokumenty są wymagane. Złóż wniosek przez formularz, telefonicznie, email.

Proama zgłoszenie szkody osobowej

Proama zgłoszenie szkody osobowej. Jak zgłosić wypadek i o co będzie pytał ubezpieczyciel? Co trzeba wiedzieć na temat likwidacji szkody? Podpowiadamy!