Przejdź do strony Proama

Proama zgłoszenie szkody majątkowej w domu

proama zgłoszenie szkody majątkowej

W Proama szkodę możesz zgłosić na kilka prostych sposobów. Nie jest tu konieczne osobiste spotkanie w siedzibie firmy. Możesz zgłosić się na z infolinię pod numer 815 815 815. Konsultanci pracują od 8 do 18 od poniedziałku do piątku. Przy tej metodzie konieczne jest nadesłanie dokumentów na adres Towarzystwa:

Proama

ul. Szeligowskiego 6

20-883 Lublin

Wygodną metodą jest także zgłoszenie szkody poprzez formularz internetowy. Podajesz tu jedynie najważniejsze dane dotyczące zdarzenia oraz sprawcy. Przy tej metodzie możesz także od razu dołączyć dokumentację.

Wymagane dokumenty

Proama, w zależności od rodzaju szkody, wymaga różnorodnych dokumentów. Mają one na celu potwierdzenie okoliczności zdarzenia, a także wykazanie wartości uszkodzonego mienia. Powinieneś zatem przygotować:

  • dokumentację potwierdzającą własność przedmiotu szkody, np. akt notarialny, rachunki, faktury,

  • wykaz strat w mieniu ruchomym,

  • potwierdzenie przyczyny powstania szkody przez administratora lub zarządcę budynku,

  • oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna.

Musisz także przygotować takie podstawowe dane jak:

  • imię i nazwisko

  • adres

  • pesel

  • numer polisy sprawcy

Ułatwią one zidentyfikowanie sprawcy, a także ustalenie odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Cenne wskazówki

W Proama możesz na bieżąco dowiadywać się o postępach w Twojej sprawie. Ogólnych informacji udzielają konsultanci pracujący na infolinii. Możesz również zadać pytanie likwidatorowi merytorycznemu. Jest to osoba, która zajmuje się Twoją sprawą. Aby się z nim skontaktować, powinieneś wysłać wiadomość na adres [email protected].

Średnia ocena: 4.40

Czytaj także

Allianz zgłoszenie szkody majątkowej

Allianz zgłoszenie szkody majątkowej – sprawdź, jak zgłosić uszkodzenie mieszkania lub domu poprzez pożar, zalanie, kradzież, huragan lub stłuczeniem szyb.

Proama zgłoszenie szkody osobowej

Proama zgłoszenie szkody osobowej. Jak zgłosić wypadek i o co będzie pytał ubezpieczyciel? Co trzeba wiedzieć na temat likwidacji szkody? Podpowiadamy!