Przejdź do strony Link4

Link4 zgłoszenie szkody mieszkaniowej - Jak to zrobić skutecznie?

Link4 zgłoszenie szkody w mieszkaniu

W Link4 szkodę mieszkaniową — bądź na innym mieniu — można zgłosić na kilka sposobów. Należy do nich formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie Towarzystwa Ubezpieczeniowego. W nim należy uzupełnić podstawowe dane. W kolejnym formularzu można przesłać dokumenty związane ze szkodą.

Popularnym sposobem jest także zgłaszanie szkody przez telefon. Infolinia Link4 działa pod numerem 22 444 44 44. Konsultant pyta o najważniejsze dane oraz okoliczności zdarzenia. Może również zapytać o dodatkowe usługi, jeżeli wchodzą w skład polisy.

Po rozmowie dokumenty należy dostarczyć kosztorysantowi lub przesłać na adres:

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

ul. Postępu 15

02-676 Warszawa

Link 4 zgłoszenie szkody na mieniu - potrzebne dokumenty

Link4 deklaruje, że ogranicza formalności do minimum. Dlatego przy zgłaszaniu potrzebujesz jedynie danych, takich jak:

  • Twoje dane

  • dane polisy

  • adres nieruchomości

  • datę zdarzenia

Są to informacje, dzięki którym ubezpieczyciel wie, czy dana szkoda wchodzi w zakres odpowiedzialności. W początkowym etapie te podstawowe informacje wystarczą. Bardziej szczegółowe dane należy podać w dokumentach. Informacje na temat szkody zdobywa sam - na podstawie oględzin - rzeczoznawca.

Powinieneś także przesłać najważniejsze dokumenty, które m.in. potwierdzają okoliczności zdarzenia, a także podają dane sprawcy. Należą do nich:

  • oświadczenie sprawcy, notatka policyjna lub wyrok sądowy

  • dokument potwierdzający prawo własności

  • dokumenty potwierdzające poniesione wydatki

Link4 na swojej stronie umieszcza także własny druk zgłoszenia szkody. Należy go wypełnić i dołączyć do pozostałych dokumentów.

Ważne informacje

Wielu poszkodowanych zastanawia się, kiedy można zgłosić szkodę? Zaraz po zaistnieniu szkody lub jej odkryciu? Czy może dopiero po zgłoszeniu do innych służb? Warto zgłosić szkodę jak najszybciej po odnotowaniu szkody. Link4 zaleca, by zrobić to w ciągu 24 godzin od zdarzenia. Szybkie zgłoszenie gwarantuje szybszą wypłatę odszkodowania i likwidację szkody. W ten sposób unikniesz także pogłębiania się szkód w budynku.

Średnia ocena: 4.34

Czytaj także

Link4 zgłoszenie szkody w samochodzie

Link4 zgłoszenie szkody. Co musisz wiedzieć - dokumenty, sposoby zgłoszenia i metody likwidacji szkody. Z naszego poradnika dowiesz się,co jest najważniejsze przy zgłaszaniu szkody i jak należy to zrobić, by uzyskać należne odszkodowanie

Zgłoszenie szkody Link4 SA w samochodzie

Co zrobić, gdy zdarzy się wypadek samochodowy? Konieczne jest zgłoszenie szkody w Link4. Jakie dokumenty są konieczne? W jaki sposób ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie?