Przejdź do strony Link4

Link4 zgłoszenie szkody w samochodzie

Link4 zgłoszenie szkody po wypadku drogowym

W Link4 preferowanym sposobem zgłaszania szkody jest zgłoszenie telefoniczne. Można to zrobić jeszcze na miejscu zdarzenia pod numerem 22 444 44 44. Ubezpieczyciel zaleca, aby zadzwonić jeszcze na miejscu zdarzenia. Jeżeli nie jest to możliwe, to zgłoszenie powinno nastąpić 24h po wypadku.

Na stronie ubezpieczyciela można znaleźć także prosty formularz zgłoszeniowy. Wystarczy w nim uzupełnić podstawowe dane, a także podać informacje na temat wydarzenia.

Potrzebną dokumentację możesz przesłać na adres:

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

ul. Postępu 15

02-676 Warszawa

Link4 zgłoszenie szkody - potrzebne dokumenty

Najważniejszym dokumentem przy zgłoszeniu szkody jest oświadczenie sprawcy lub notatka z policji. Dzięki temu ubezpieczyciel zna wszystkie najważniejsze szczegóły dotyczące wypadku lub kolizji. Wiadomo także, jakie były przyczyny wypadku, oraz najważniejsze - kto był jego sprawcą. Dzięki temu ubezpieczyciel ma pewność, że jest uprawniony do wypłaty odszkodowania.

Link4 wymaga także przekazania następujących informacji:

  • Dane właściciela pojazdu

  • Numer polisy

  • Dane obu pojazdów

  • Dane o szkodzie - miejsce wypadku, datę, okoliczności

  • Dane ewentualnych świadków

Jeżeli posiadasz inne dokumenty związane z wypadkiem i szkodą, także możesz je dostarczyć. Najczęściej są to własnoręcznie wykonane zdjęcia tuż po wypadku. Powinny one pokazywać szkody, a także miejsce wypadku. Można również dołączyć nagranie z rejestratora samochodowego lub monitoringu miejskiego. Wówczas ubezpieczyciel dokładniej poznać okoliczności wypadku i zachowanie poszczególnych uczestników.

Pełna dokumentacja jest bardzo ważna.Dzięki temu ustalenia ubezpieczyciela będą dokładniejsze, a ty otrzymasz szybciej odszkodowanie.

Dodatkowe informacje

Podczas zgłoszenia możesz wybrać ścieżkę likwidacji szkody. Obecnie istnieją dwie ścieżki postępowania:

  • wariant kosztorysowy

  • wariant warsztatowy

W pierwszym przypadku przyjeżdża do Ciebie rzeczoznawca z LINK4. Dzieje się to najdalej w ciągu 2 dni od zgłoszenia szkody. Dokonuje od oględzin, a następnie sporządza raport. Jest on podstawą do sporządzenia kosztorysu, a następnie wypłaty odszkodowania.

W przypadku drugiej metody nie musisz czekać na rzeczoznawcę, ani odszkodowanie. Wszelkie rozliczenia odbywają się na linii warsztat - Link4.

Średnia ocena: 4.00

Czytaj także

Zgłoszenie szkody Link4 SA w samochodzie

Co zrobić, gdy zdarzy się wypadek samochodowy? Konieczne jest zgłoszenie szkody w Link4. Jakie dokumenty są konieczne? W jaki sposób ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie?