Przejdź do strony Link4

Link4 zgłoszenie szkody - kradzież ubezpieczonego pojazdu jak zgłosić

Link4 zgłoszenie  szkody w wyniku kradzieży

Dodatkowe ubezpieczenia obejmują wiele szkód, które nie mogą być pokryte z OC. Do takich szkód zalicza się m.in. kradzież. Co należy zrobić, aby zgłosić takie zdarzenie w Link4?

Jak zgłosić szkodę

Możesz zgłosić szkodę kradzieżową na 3 sposoby.

Pierwszym z nim są formularze zgłoszeniowe. W pierwszym formularzu zgłaszasz szkodę. Dopiero w drugim dołączasz informacje dotyczące kradzieży, a także dokumenty.

Kolejnym sposobem jest infolinia. Pod numerem 22 444 44 44 zgłoś problem. Zaletą tego sposobu jest fakt, że zgłoszenia można dokonać jeszcze na miejscu wypadku. Konsultant pokieruje Cię, co należy robić dalej. Może też zaproponować - jeżeli to konieczne - holowanie lub samochód zastępczy.

Ostatnim sposobem jest przesyłka pocztowa. Jest to konieczne, gdy kradzież zgłaszasz przez telefon.Dokumenty wraz ze zgłoszeniem możesz przesyłać na adres:

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

ul. Postępu 15

02-676 Warszawa

Wymagana dokumentacja

W przypadku kradzieży dokumentacja nieco się różni od tej, gdy zgłaszasz zwykłą szkodę. Musisz przede wszystkim przedstawić dowody, iż kradzież zaistniała. Będziesz więc potrzebował:

  • dokumenty potwierdzające pochodzenie pojazdu, np.: faktura, umowa kupna

  • dowód rejestracyjny i karta pojazdu

  • decyzja o wyrejestrowaniu auta

  • decyzja o umorzeniu postępowania — jeżeli nie ustalono sprawcy

Dokumenty te, wraz z własnymi danymi oraz formularzem zgłoszenia szkody powinieneś przesłać do Link4 jak najszybciej.

Cenne informacje

W przypadku kradzieży wypłacone odszkodowanie odpowiada wartości samochodu w dniu zdarzenia. Jest ona ustalana przez rzeczoznawcę samochodowego. Zazwyczaj wartość ta obliczana jest na podstawie cen danego modelu na rynku wtórnym w podobnym stanie i z podobnego rocznika

Takie odszkodowanie należy się także, gdy została ukradziona tylko któraś z części pojazdu lub elementy jego wyposażenia. Warto jednak zwrócić uwagę, że ubezpieczyciel w podstawowej wersji AC nie wypłaca odszkodowania za kradzież kluczyków, fotelika dla dzieci czy bagażu podręcznego. Te elementy muszą być objęte dodatkowym ubezpieczeniem.

Aby odszkodowanie zostało wypłacone, należy wcześniej pamiętać o właściwym zabezpieczeniu auta. Konieczne środki są ujęte w polisie. Nie można też dokonać rażącego zaniedbania, np.: zostawić dokumentów we wnętrzu samochodu. Kiedy odszkodowanie nie zostaje wypłacone?

  • Gdy zostanie stwierdzone celowe działanie właściciela auta

  • Gdy kradzież dotyczy opon

  • Gdy samochód był dzierżawiony lub służył do opłacanych przejazdów

  • Gdy samochód pochodzi z kradzieży

  • Gdy szkoda jest mniejsza niż 500 zł

Średnia ocena: 5.00

Czytaj także

Link4 zgłoszenie szkody w samochodzie

Link4 zgłoszenie szkody. Co musisz wiedzieć - dokumenty, sposoby zgłoszenia i metody likwidacji szkody. Z naszego poradnika dowiesz się,co jest najważniejsze przy zgłaszaniu szkody i jak należy to zrobić, by uzyskać należne odszkodowanie

Zgłoszenie szkody Link4 SA w samochodzie

Co zrobić, gdy zdarzy się wypadek samochodowy? Konieczne jest zgłoszenie szkody w Link4. Jakie dokumenty są konieczne? W jaki sposób ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie?