Przejdź do strony ERGO Hestia

Hestia zgłoszenie szkody, jak zgłosić szkodę

Hestia zgłoszenie szkody - najważniejsze informacje

Poszkodowani zgłaszający szkodę w Ergo Hestia mają kilka możliwości. Najpopularniejszą jest infolinia dostępna pod dwoma numerami telefonu: 114 114 lub 58 558 70 00. Nie jest to jedyny sposób kontaktu z firmą. Hestia proponuje także formularz na swojej stronie internetowej. Klienci tego TU z własnym loginem mają także możliwość śledzenia postępów likwidacji szkody. System umożliwia także przesyłanie skanów całej dokumentacji.

Dokumenty można przesłać także tradycyjną pocztą pod adres siedziby Ergo Hestia:

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA

ul. Hestii 1

81-731 Sopot

Jakich danych potrzeba

Ubezpieczycielowi — w rozmowie bądź za pomocą formularza — należy dostarczyć podstawowych danych dotyczących kierowców i zdarzenia. Należą do nich przede wszystkim numer polisy sprawce, ale także dane osobowe i adresowe. Należy także powiedzieć, gdzie doszło do wypadku oraz w jakich okolicznościach. Jest to też moment, w którym można zgłosić zapotrzebowanie na holowanie lub samochód zastępczy.

Jakie dokumenty dostarczyć TU

Oprócz ogólnych informacji konieczne jest przekazanie także dokumentów. Można to zrobić listownie, za pomocą faksu lub przekazując komplet dokumentów Mobilnemu Likwidatorowi. Jakie to powinny być dokumenty?

  • kopie dokumentów tożsamości

  • dowód rejestracyjny uszkodzonego auta

  • notatka policyjna lub oświadczenie sprawcy

Hestia ma także własny formularz zgłoszenia szkody, który również należy dołączyć do wyżej wymienionych dokumentów. Jest w nim miejsce na podstawowe dane uczestników kolizji i samochodów. Można w nim również przedstawić rys sytuacyjny wypadku.

Likwidator Towarzystwa podczas oględzin wykonuje dokładne zdjęcia i pomiary. Warto jednak samodzielnie zrobić zdjęcia jeszcze na miejscu wypadku. W ten sposób dokładniej wykażesz zniszczenia.

Cenne wskazówki

W Hestia zgłoszenie szkody to pierwszy krok likwidacji szkody. Jej celem jest zbadanie uszkodzeń pojazdu, kalkulacja kosztów ich naprawy a finalnie — wypłata odszkodowania. Szkodę możesz zgłosić jeszcze na miejscu wypadku. Powinien być to jednak ostatni krok, jaki podejmujesz po wydarzeniu. Wcześniej upewnij się, że pojazdy są właściwie zabezpieczone, a uczestnicy wypadku — bezpieczni.

Jeżeli w zdarzeniu nikt nie odniósł większych ran, przyjazd policji nie jest konieczny. Wystarczy oświadczenie sprawcy. Warto wozić ze sobą wzór takiego pisma. W ostateczności może on zostać spisany czytelnie na dowolnej kartce papieru. Oświadczenie takie jest pełnoprawnym dokumentem uznawanym przez tego ubezpieczyciela.

Istnieją jednak sytuacje, w których wezwanie policji jest konieczne:

  • Są ofiary w ludziach.

  • Sprawca nie chce podać swoich danych lub nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów.

  • Sprawca nie ma ważnej polisy OC

  • Sprawca jest pijany lub pod wpływem środków odurzających

  • Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia

W takim przypadku musisz przedstawicielowi Ergo Hestia przedstawić notatkę policyjną.Warto przekazać jak najpełniejszą dokumentację - dzięki temu przyspieszysz likwodację szkody i otrzymasz szybciej odszkodowanie.

Średnia ocena: 4.40

Czytaj także