Przejdź do strony Compensa

Compensa zgłoszenie szkody komunikacyjnej

Compensa zgłoszenie szkody w samochodzie

Compensa zachęca poszkodowanych do wysyłania zgłoszeń za pomocą formularza internetowego. Poszkodowany jest proszony o podstawowe dane, a także opis sytuacji.

Podobnie jest w przypadku, gdy wolisz tradycyjne formy zgłaszania szkody. Wystarczy, że skontaktujesz się z infolinią pod numer 801 120 000 lub 22 501 61 00. Konsultanci są dostępni od 8 do 22 przez cały tydzień. Przez telefon również musisz podać podstawowe dane, a także szczegółowo opisać zdarzenie, oraz szkody. Szkodę można zgłosić również listownie. Wystarczy jedynie pobrać formularz ze strony ubezpieczyciela, skrupulatnie go uzupełnić, a następnie wysłać na adres:

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

p. poczt. Nr 3335,

40-610 Katowice 26

Potrzebne dokumenty

Przed zgłoszeniem trzeba przygotować następujące dane:

  • typ i numer polisy

  • dane osobowe uczestników zdarzenia

Konieczne jest dołączenie także zestawu dokumentów. Są one niezbędne dla prawidłowego przeprowadzenia późniejszej likwidacji szkody, a także skracają czas oczekiwania na odszkodowanie. Potrzebne są takie dokumenty jak:

  • oświadczenie sprawcy wypadku lub notatka policyjna

  • dowód rejestracyjny uszkodzonego samochodu

  • zdjęcia uszkodzonego pojazdu

Jeżeli szkoda zgłaszana jest tradycyjną metodą, to do dokumentacji należy dołączyć także formularz zgłoszenia szkody.

Przydatne informacje

Szkoda w pojeździe często sprawia, że samochodem nie da się jeździć, a jego naprawa trwa. W takim przypadku możesz prosić o samochód zastępczy. Compensa współpracuje z siecią warsztatów, które oferują auta zastępcze, holują zniszczony samochód, a także go naprawiają. Warsztat można wybrać z listy samodzielnie lub poprosić konsultant w wyborze najlepszego. Pamiętaj, że nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami — te są pokrywane z polisy sprawcy wypadku.

Średnia ocena: 5.00

Czytaj także