Przejdź do strony Compensa

Compensa zgłoszenie szkody osobowej z oc

Compensa zgłoszenie szkody osobowej - najważniejsze informacje

W Compensa można zgłosić szkodę nie tylko w samochodzie, ale także na osobie. Jedynym warunkiem w rytm przypadku jest fakt, iż obrażenia muszą powstać podczas wypadku drogowego. Szkodę tego typu można zgłosić przede wszystkim przez formularz na stronie internetowej ubezpieczyciela. Wystarczy jedynie podać podstawowe dane dotyczące zdarzenia, a także sprawcy.

Sprawę można zgłosić także innymi kanałami, np.: przez telefon. Wystarczy zgłosić się do konsultanta pod numer 801 120 000 lub 22 501 61 00. Tutaj również trzeba przedstawić zarys sytuacji i podać swoje dane. Dokumentację, wraz z formularzem zgłoszenia należy przesłać na adres:

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

p. poczt. Nr 3335,

40-610 Katowice 26


Potrzebne dokumenty

Niezależnie od sposobu zgłaszania szkody, każdy poszkodowany powinien przygotować:

  • dane sprawcy wypadku

  • dane polisy sprawcy

  • swoje dane

  • notatka policyjna

Należy jednak zwrócić uwagę, że uszczerbek na zdrowiu to szczególny rodzaj szkody i potrzebne są tu dodatkowe dokumenty. Potwierdzają one stan zdrowia poszkodowanego. Mogą to być:

  • diagnoza lekarska

  • karta informacyjna wydana przy wypisie ze szpitala

  • historia leczenia

  • karta informacyjna z leczenia doraźnego

  • diagnoza lekarska

Przydatne informacje

Każdy poszkodowany ma 3 lata na zgłoszenie szkody osobowej. Wielu poszkodowanych czeka ze zgłoszeniem roszczeń, aż do końca leczenia. Może to być bardzo problematyczne, zwłaszcza w przypadku ciężkich obrażeń i długotrwałego leczenia. Wypadek można zgłosić jeszcze w dniu zdarzenia, a dokumenty dostarczać stopniowo. Odszkodowanie może być wypłacane w częściach, w zależności od wystąpienia kolejnych przesłanek, czy chorób powiązanych z wypadkiem.

Średnia ocena: 4.50

Czytaj także

Zgłoszenie szkody. Od czego zacząć?

Zgłoszenie szkody, nawet w przypadku stłuczki zawsze jest przyczyną wielkiego stresu. Poszkodowany dość szybko musi opanować sytuację, pomóc innym, a także ocenić straty.

Compensa zgłoszenie szkody komunikacyjnej

Compensa zgłoszenie szkody komunikacyjnej - dowiedz się co zrobić, by zgłosić szkodę komunikacyjną. Sposoby zgłoszenia, dokumenty i cenne porady, czyli wszystko, co ważne.

Proama zgłoszenie szkody osobowej

Proama zgłoszenie szkody osobowej. Jak zgłosić wypadek i o co będzie pytał ubezpieczyciel? Co trzeba wiedzieć na temat likwidacji szkody? Podpowiadamy!

Odwołanie od decyzji Compensa. Szkoda całkowita - co należy zrobić?

Niektóre kolizje są tak poważne, że samochodu nie można już naprawić. Wówczas ubezpieczyciel nalicza odszkodowanie w zupełnie inny sposób. Niekiedy jednak konieczne może być odwołanie od decyzji Compensa. Dzieje się tak, gdy ubezpieczyciel niewłaściwie naliczy odszkodowanie.